Pasta bez fluoru. Dlaczego warto ją docenić?

pasta do zębów bez fluoru

Zdrowe zęby to skarb, o który warto w porę zadbać. Dobrze dobrana pasta do zębów pomoże nam utrzymać jamę ustną w dobrym stanie, warto zatem zastanowić się nad jej wyborem.

Czy pasta bez fluoru będzie dobrą propozycją?

Większość past do zębów zawiera fluor, który wspiera szkliwo zęba i chroni przed próchnicą. To ważny składnik, musimy jednak pamiętać, że dorośli powinni unikać nadmiaru fluoru w swym otoczeniu. Dlaczego? Bo jego nadmiar może prowadzić do takich problemów zdrowotnych, jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe czy dolegliwości o podłożu neurologicznym.

Wiedza na temat tego, w jaki sposób nadmiar fluoru wpływa na ludzki organizm, skłania niektórych do szukania alternaty dla popularnych past do zębów.

Czy pasta bez fluoru dobrym rozwiązaniem?

Tak! Jeśli nasza dieta ułożona jest tak, by każdego dnia przyjąć odpowiednią ilość fluoru, taka pasta do zębów w zupełności nam wystarczy. Pasty takie są w szczególności polecane tym dorosłym, którzy już mają plomby i chcą możliwie jak najdłużej utrzymać je w dobrym stanie. Wielkim walorem past bez fluoru jest to, że bazują one na naturalnych składnikach, są zatem wolne od konserwantów i parabenów. Regularnie stosowane, pomogą nam utrzymać jamę ustną w dobrej formie, a jednocześnie sprawią, że nie narazimy organizmu na kontakt ze szkodliwymi substancjami.