IMPLANTOLOGIA
To nasza pasja

KOMPLETujemy uśmiechy

Od 25 lat dbamy o zdrowy i piękny uśmiech naszych Pacjentów. To właśnie dla Państwa nieustannie doskonalimy naszą wiedzę i umiejętności. Jesteśmy zespołem doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, których cechuje indywidualne podejście do pacjenta. Państwa zadowolenie jest dla nas najważniejsze dlatego w Klinikach Komplet proces leczenia przebiega zawsze w atmosferze profesjonalizmu i poczucia komfortu.
KOMPLETowanie uśmiechów to nasza pasja!

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 14:00

Niedziela: Zamknięte

Twój uśmiech
sKOMPLETujemy

Zacznijmy od początku!

Każdy ząb zbudowany jest z korony i korzenia. Korzeń stanowi dla zęba mocne podparcie oraz zapewnia stabilizację dla kości szczęki – brak zęba powoduje zanik kości. Konsekwencją tych patologicznych zmian są niekorzystne migracje zębów w sąsiednich i tych znajdujących się w przeciwległym łuku zębowym – przeciwstawnych. Skutkiem powyższych procesów są nieodwracalne zmiany destrukcyjne w zgryzie oraz defekty estetyczne (np. złamane lub pęknięte szkliwo).

Implant jest „sztucznym korzeniem”, który dla nowego zęba pełni funkcję zakotwiczenia w kości oraz chroni tkankę kostną przed jej postępującą degradacją. Wyglądem przypomina małą „ śrubkę” wykonaną z czystego tytanu medycznego. To właśnie na takich elementach mocowane są później korony protetyczne lub mosty – Państwa „nowe zęby”!

Stosowane są wyłącznie tolerowane przez organizm ludzki materiały takie jak czysty tytan czy tlenek cyrkonu. Specjalna powierzchnia implantów umożliwia optymalne połączenie z komórkami kostnymi – implant zrasta się z kością szczęki.

protetyka
sobanski
Czy implanty to rozwiązanie również dla mnie?

Przed rozpoczęciem leczenia zawsze ma miejsce indywidualna i wyczerpująca w informacje konsultacja lekarska, na której przedstawiane są Państwu wszystkie możliwe warianty terapii. Stawiamy nacisk na dokładne badanie warunków kostnych w jamie ustnej, które są podstawą precyzyjnego zaplanowania leczenia implantologicznego. Wykonywany jest KOMPLET zdjęć radiologicznych, na podstawie których planujemy leczenie. Zależnie od wybranego wariantu terapii tworzony jest dla Państwa indywidualny plan leczenia oraz określany przewidywany czas jego realizacji. Temat kosztów związanych z planowanym leczeniem oraz etapy finalizacji płatności również zostaną szczegółowo omówione z każdym pacjentem.

Kiedy można zastosować implanty jako metodę leczenia?

BRAK ZĘBÓW OD URODZENIA

Korona na implancie

Korona na implancie

Zdarza się, że niektórzy ludzie rodzą się z niedoborem ilości zębów. Brak zębów mądrości nie jest niczym nadzwyczajnym i nie wpływa na estetykę uśmiechu oraz funkcjonalność żucia pokarmów. Natomiast u niektórych dzieci nie wykształcają się zęby w odcinku przednim np. kły – co w konsekwencji prowadzi do ograniczeń funkcjonalnych i defektów estetycznych. Po wyborze implantów jako docelowej metody leczenia, przestrzenie po brakujących zębach są utrzymywane ortodontycznie, aż do czasu zakończenia procesów wzrostu szczęki. Około 18 roku życia w miejscach braków zębowych wszczepiane są implanty. Uśmiech zyskuje niezwykle estetyczny oraz naturalny wygląd, który przy odpowiedniej higienie może w nienaruszonej formie służyć pacjentowi przez całe życie.

NIEPEWNY UŚMIECH

Zniszczone próchnicowo zęby w odcinku przednim są z estetycznego punktu widzenia nie do zaakceptowania. Ich odbudowa, w tym wrażliwym dla uśmiechu miejscu musi być naturalna i całkowicie niezauważalna.Implant z koroną ceramiczną łączy w sobie naturalną estetykę z dużą wytrzymałością na obciążenia, wywołane żuciem. Konstrukcja ta umożliwia sKOMPLETowanie nowego uśmiechu pacjenta, bez konieczności preparacji zdrowych zębów, pozwalając również na ograniczenie ryzyka dużego zaniku kości.

KIEDY BRAKUJE ZĘBÓW DO GRYZIENIA

Brak zębów w tylnym odcinku łuku zębowego (zęby trzonowe) określa się mianem braku skrzydłowego. Nieobecność trzonowców u pacjenta skutkuje utrudnionym żuciem oraz bardzo często poważnymi konsekwencjami dla pozostałych zębów i otaczających je tkanek przyzębia. Na starcie i pękanie narażone są zwłaszcza zęby przednie, które przejmując funkcje trzonowców ulegają przeciążeniom. Zdejmowana proteza częściowa z metalowymi klamrami („zaczepami”) uzupełnia braki zębowe jednak często powoduje dyskomfort związany z posiadaniem w jamie ustnej ciała obcego Dodatkowo jej użytkowanie powoduje zanik kości szczęki, a ząb do którego mocowane są klamry jest mocno obciążony w wyniku czego może dojść do jego rozchwiania. Odbudowę bez protez sprawiających trudności w użytkowaniu umożliwiają mosty lub korony osadzone na implantach.

KIEDY PROTEZA DZIAŁA NA NERWY

Częstym problemem są kłopoty z utrzymaniem protez całkowitych u naszych seniorów, ludzi w zaawansowanym wieku, którzy stracili zęby w odległej przeszłości. Ruchomość protez, odbija się u nich na komforcie żucia i samopoczuciu, co w konsekwencji może prowadzić do schorzeń przewodu pokarmowego, a nawet depresji. Wszczepienie ograniczonej liczby implantów (np. dwóch), pozwala nawet przy niekorzystnych warunkach w jamie ustnej ustabilizować protezę, znacząco poprawiając komfort życia tych osób. Zaawansowany wiek nie jest przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów, a jakość życia warto poprawiać w każdym wieku.

Przychodnia komplet

Jakie są ZALETY posiadania implantów?

poznaj zalety

Perfekcyjna, naturalna estetyka, funkcjonalność i niezaburzona brakami zębowymi fonetyka.

Zachowany zostaje naturalny układ zębów w szczęce – zęby nie „przesuwają się”.

Tak jak własne zęby, implanty mogą służyć pacjentowi przez całe jego życie.

Zęby sąsiadujące pozostają nienaruszone – np. w wyniku preparacji pod konwencjonalny most protetyczny.

Nowy ząb funkcjonuje jak prawdziwy ząb.

Estetyka odpowiada estetyce naturalnego zęba.

Kość szczęki jest poddawana normalnemu obciążeniu tak jak w naturalnym uzębieniu dzięki czemu komórki kostne nie ulegają destrukcji.

Mocne, zdrowe i naturalnie wyglądające dziąsła.

dostosujemy plan leczenia

Zaufaj specjalistom - odwiedź nas!

Jakub Sobański
Leczeniem implantologicznym zajmuję się już od ponad 25 lat. Celem mojej wieloletniej praktyki lekarskiej jest poprawa jakości życia każdego pacjenta. Serdecznie zapraszam na konsultacje implantologiczną, na której odpowiem na wszystkie Państwa pytania.
Ul.Garwolińska 16, Warszawa
Ul. Zwycięzców 28 lok. 30, Warszawa
ponad 25 lat