Śledź nas

Periodontologia

Leczenie chorób związanych z przyzębiem, zwanych potocznie paradontozą, a także chorób błon śluzowych jamy ustnej.
Postęp paradontozy zależy od składu flory bakteryjnej w jamie ustnej i dokładności zabiegów higienicznych wykonywanych przez pacjenta.
Bardzo istotnym czynnikiem patogennym jest palenie tytoniu. Najważniejszym działaniem zabezpieczającym przed postępem paradontozy jest profilaktyka.

Składają się na nią dzialania higieniczne w jamie ustnej wykonywane przez pacjenta w domu, oraz okresowe profesjonalne usuwanie złogów nazębnych ( kamienia i osadu) w gabinecie dentystycznym. Skaling może być wykonany przez lekarza dentystę lub wyszkoloną higienistkę. Jeżeli dojdzie jednak do zniszczenia tkanek otaczajacych ząb, to rolą peridontologa jest uchwycenie procesu zapalnego na jak najwcześniejszym etapie, jak najskuteczniejsze ograniczenie działania czynników szkodliwych i stopniowa odbudowa utraconych tkanek.

Oferujemy Państwu pełen zakres zabiegów peridontolgicznych:
od usuwania kamienia nad i poddziąsłowego, piaskowania i lakierowania zębów, przez ich szynowanie (w celu uzyskania wzajemnej stabilizacji) do zabiegów chirurgicznych mających na celu oczyszczenie i regenerację ubytków kostnych za pomocą preparatów Emdogain, Fisiograft, BIO-oss, Easygraft, kości własnej oraz rozmaitych systemów biomembran.

Terapia AIR FLOW PERIO

To idealne rozwiązanie w profilaktyce przydziąsłowej i poddziąsłowej przy złożonych pracach protetycznych i implantach. Precyzyjny zabieg z użyciem specjalistycznego piasku, na bazie glicyny lub erytritolu, skutecznie usuwa biofilm z kieszonek o głębokości od 4 mm do 10 mm, zarówno wokół zębów naturalnych, jak i implantów, Regularna profilaktyka terapią Air Flow zapewnia trwałą redukcję bakterii zapobiegając utracie zęba (periodontitis) lub implantu (periimplantitis).