Efekty, których osiągnięcie trochę człowieka kosztuje, zawsze chce się zachować na jak najdłuższy czas. Niestety nie da się mówić o pełnej stałości tych efektów w przypadku wybielania zębów. Zabieg wybielania zębów daje czasowe rezultaty, a to oznacza, że prędzej czy później dojdzie do ich wygaśnięcia, o ile oczywiście nie zadba się zawczasu o ich podtrzymanie poprzez ponowne skorzystanie z zabiegu. Najlepsze efekty są też wynikiem samodzielnej pracy każdego pacjenta. Nawet regularne wybielanie na niewiele się zda, jeżeli dojdzie do zaniedbania tak podstawowych aspektów, jakimi są m.in. codzienna higiena jamy ustnej oraz systematyczne wizyty kontrolne u stomatologa i bieżące leczenie próchnicy.
Absolutnie nie wolno też zapominać o prawidłowym postępowaniu bezpośrednio po zabiegu. Każdy pacjent, który przejdzie przez wybielanie zębów, otrzyma od dentysty zalecenia dotyczące przede wszystkim diety, którą należy stosować przez kilka dni lub tygodni liczonych od momentu przeprowadzenia kuracji. Niezbędne staje się przejście na tzw. białą dietę. Zakłada ona spożywanie takich pokarmów, które w żaden sposób nie są w stanie doprowadzić do przebarwienia szkliwa. Jak można się domyślać, w większości przypadków są to pokarmy jasne. To, czego kategorycznie należy natomiast unikać, to kawa i herbata, czerwone wino, mocne napoje gazowane (zwłaszcza te barwione) oraz owoce jagodowe, buraki i marchew.
Zabieg wybielania zębów w niektórych przypadkach może doprowadzić do delikatnej nadwrażliwości zębów, ale jest to coś normalnego. Aby nadwrażliwość nie była jednak przesadnie odczuwalna, w okresie, w którym będzie się ona utrzymywać, warto używać specjalnych past przeznaczonych do leczenia nadwrażliwości. Ponadto w codziennej higienie jamy ustnej należy uwzględnić korzystanie z nici dentystycznej i irygatora. To bardzo ważne, aby ta higiena była utrzymywana na jak najwyższym poziomie, albowiem to dzięki niej można zmaksymalizować efekty wybielania zębów.