KOMPLETNY UŚMIECH TWOJEGO MALUCHA

KOMPLETNIE ZDROWY UŚMIECH MALUCHA

Magdalena Osińska

Higienistka stomatologiczna, twórca programu edukacyjnego
dla dzieci „Kompletnie Zdrowy Uśmiech Malucha”

O mnie

Moja przygoda z zawodem higienistki stomatologicznej trwa już ponad 10 lat. Rozpoczęła się wraz z ukończeniem przeze mnie studiów magisterskich w Warszawie, na kierunku Zdrowie Publiczne ze specjalizacją w zakresie Higieny Stomatologicznej.

W mojej codziennej pracy dbam o edukację stomatologiczną najmłodszych
pacjentów oraz ich rodziców. Sprawiam, że troska o higienę jamy ustnej nie jest już
dłużej przykrym obowiązkiem, stając się dla Państwa Pociech przyjemnym
rytuałem. Dodatkowo zaszczepienie maluchom pozytywnych nawyków
higienicznych, daje im liczne korzyści w ich późniejszym życiu. Dzieci „od małego” zaprzyjaźnianie ze środowiskiem kliniki stomatologicznej, zdecydowanie lepiej
współpracują z lekarzemdentystą podczas leczenia.

Sytuacja ta znajduje bezpośrednie przełożenie na krótszy, mniej stresujący dla
dziecka i rodzica pobyt w gabinecie.

KOMPLETNY UŚMIECH TWOJEGO MALUCHA

PROGRAM KOMPLETNIE ZDROWY UŚMIECH MALUCHA

Higienistka w przedszkolu

Program Kompletnie Zdrowy Uśmiech Malucha to pierwsze z serii dwóch spotkań najmłodszych pacjentów z higienistką stomatologiczną. Zajęcia realizowane są w placówkach przedszkolnych oraz szkołach podstawowych klasy IIII. Systematyczna edukacja dzieci od pierwszych lat życia pozwala na zapobieganie rozwoju próchnicy, a także ogranicza strach przed gabinetem stomatologicznym w późniejszych latach.

Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze zabawy oraz uśmiechu. Dzięki temu młodzi uczniowe oswajają się z nowymi pojęciami w sposób dostosowany do ich wieku. Dzieci uczą się podstaw higieny jamy ustnej w przystępny sposób, przekształcając codzienny obowiązek w przygodę „małego odkrywcy”. W ramach zajęć przekazuję istotne informacje z zakresu występowania chorób jamy ustnej u najmłodszych. Odpowiem również na następujące zagadnienia: „Jak zapobiegać zamiast leczyć?” „Jaka dieta jest odpowiednia dla utrzymania zdrowych zębów?” oraz „Dlaczego zęby wypadają, a w ich miejsce wyrastają nowe?”. Wszystkie najważniejsze dla zdrowia Państwa dzieci informacje przemycane są w postaci ciekawej historii pt.: “Super Szczotka, Kapitan Fluor i Zębogryz”

KOMPLETNY UŚMIECH TWOJEGO MALUCHA

Higienistka w gabinecie

Kontynuacja programu – „Kompletnie Zdrowy Uśmiech Malucha” w placówce edukacyjnej.

Spotkanie ma charakter adaptacyjny. Umożliwia dzieciom zapoznanie się ze środowiskiem gabinetu stomatologicznego, zawodem higienistki oraz lekarza stomatologa. Lekcja prowadzona jest w oparciu o ciekawą dla dzieci historię, w której opowiadam m.in.: “Czym Super Szczotka, Kapitan Fluor zajmują się w gabinecie stomatologicznym oraz jaką funkcję spełniają w nim słońce, woda i wiatr”. Spotkanie przeplatane jest licznymi interakcjami, podczas których maluchy mogą zobaczyć jak działa np. fotel stomatologiczny. 

Zapraszam do obejrzenia poniższej fotorelacji z ostatnio przeprowadzanych zajęć z maluchami!

KOMPLETNY UŚMIECH TWOJEGO MALUCHA

Kompletnie zdrowy uśmiech.. Państwa malucha? ☺

Zapisy na zajęcia

Zajęcia mają charakter grupowy i organizowane są dla całych klas przedszkolnychlub wczesnoszkolnych llll.Aby zapisać swoją pociechę na nasz pełen śmiechu, kurs z higieny jamy ustnej należy wysłać zgłoszenie, korzystając z poniższego formularza oraz poinformować dyrektora placówki oświatowej Państwa dziecka o powyższej ofercie.

Szacowany koszt przeprowadzenia zajęć zależy od liczebności grupy i wacha się od
19 do 35zł za osobę.

Wszelkie pytania proszę zadawać w załączonym poniżej formularzu zgłoszeniowym.
Zapraszam serdecznie wszystkie maluchy!

Magdalena Osińska

Formularz