IMPLANTOLOGY
To nasza pasja

COMPLETE smiles It's our passion

KOMPLET clinics are a combination of experience of doctors-dentists with long work experience and the vitality of a new generation of dentists. Thanks to many years of cooperation, our specialists will guide you together through complex process of smile reconstruction. Our staff is constantly improving their knowledge and skills, which is why we use only the latest, proven methods of treatment. Fall in love with your new smile together with Complete Dentistry! Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Piątek           8:00 – 20:00

Sobota                                     9:00 – 14:00

Niedziela              Przychodnia nieczynna

COMPLETE smiles

Zacznijmy od początku!

JAKIE ELEMENTY SKŁADAJĄ SIĘ NA BUDOWĘ NATURALNEGO ZĘBA

Każdy ząb zbudowany jest z korony i korzenia. Korzeń stanowi dla zęba mocne podparcie oraz zapewnia stabilizację dla kości szczęki – brak zęba powoduje zanik kości. Konsekwencją tych patologicznych zmian są niekorzystne migracje zębów sąsiednich i tych znajdujących się w przeciwległym łuku zębowym – przeciwstawnych. Skutkiem powyższych procesów są nieodwracalne zmiany destrukcyjne w zgryzie oraz defekty estetyczne (np. złamane lub pęknięte szkliwo)

ODBUDOWA ZĘBA OPARTA NA IMPLANCIE - CO TO TAKIEGO?

Implant jest „sztucznym korzeniem”, który dla nowego zęba pełni funkcję zakotwiczenia w kości oraz ochronią tkankę kostną przed jej postępującą degradacją. Wyglądem przypomina małą „śrubkę” wykonaną z czystego tytanu medycznego. To właśnie na takich elementach mocowane są później korony protetyczne lub mosty – Państwa „nowe zęby”!

Z CZEGO ZBUDOWANY JEST IMPLANT ORAZ W JAKI SPOSÓB ŁĄCZY SIĘ Z KOŚCIĄ?

Stosowane są wyłącznie tolerowane przez organizm ludzki materiały takie jak czysty tytan czy tlenek cyrkonu Specjalna powierzchnia implantów umożliwia optymalne połączenie z komórkami kostnymi – implant zrasta się z kością szczęki.

sobanski
protetyka

Kiedy można zastosować implanty jako metodę leczenia?

BRAK ZĘBÓW OD URODZENIA

Zdarza się, że niektórzy ludzie rodzą się z niedoborem ilości zębów. Brak zębów mądrości nie jest niczym nadzwyczajnym i nie wpływa na estetykę uśmiechu oraz funkcjonalność żucia pokarmów. Natomiast u 1-2 % wszystkich dzieci nie wykształcają się boczne siekacze – co w konsekwencji prowadzi do ograniczeń funkcjonalnych i defektów estetycznych. Przy wyborze implantów jako docelowej metody leczenia przestrzenie po brakujących zębach są utrzymywane ortodontycznie, aż do czasu zakończenia procesów wzrostu szczęki. Kiedy zakończy się proces naturalnego wzrostu szczęki (ok. 18 roku życia) w miejscach braków zębowych wszczepiane są implanty. Uśmiech zyskuje niezwykle estetyczny oraz naturalny wygląd, który przy odpowiedniej higienie może w nienaruszonej czasem formie, służyć pacjentowi przez całe życie.

NIEPEWNY UŚMIECH

Brak zęba w odcinku przednim jest z estetycznego punktu widzenia nie do zaakceptowania. Odbudowa zęba w tym „wrażliwym” dla uśmiechu pacjenta miejscu musi być naturalna i całkowicie niezauważalna Implant z koroną ceramiczną łączą w sobie naturalną estetykę z dużą wytrzymałością na obciążenia wywołane żuciem. Konstrukcja ta umożliwia sKOMPLETowanie nowego uśmiechu bez niszczenia zdrowych zębów oraz ryzyka dużego zaniku kości szczęki.

KIEDY BRAKUJE ZĘBÓW DO GRYZIENIA

Brak zębów w tylnym odcinku łuku zębowego (zęby trzonowe) określa się mianem braku skrzydłowego. Nieobecność trzonowców u pacjenta skutkuje utrudnionym żuciem oraz bardzo często poważnymi konsekwencjami dla pozostałych zębów i otaczających je tkanek przyzębia – np. recesje dziąseł. Zdejmowana proteza częściowa z metalowymi klamrami („zaczepami”) uzupełnia braki zębowe jednak często powoduje dyskomfort związany z posiadaniem w jamie ustnej ciała obcego Dodatkowo jego użytkowanie powoduje zanik kości szczęki, a ząb do którego mocowane są klamry jest mocno obciążony w wyniku czego może dojść do jego rozchwiania. Odbudowę bez protez sprawiających trudności w użytkowaniu umożliwia most lub korony osadzone na implantach protetycznych.

KIEDY PROTEZA DZIAŁA NA NERWY

Czasami mimo najlepszych chęci lekarza-dentysty ograniczenia anatomiczne sprawiają, że proteza w jamie ustnej pacjenta jest niestabilna –„chwieje się w buzi”.

Przychodnia komplet

Jakie są ZALETY posiadania implantów?

poznaj zalety

Perfekcyjna, naturalna estetyka, funkcjonalność i niezaburzona brakami zębowymi fonetyka.

Zachowany zostaje naturalny układ zębów w szczęce – zęby nie „przesuwają się”.

Tak jak własne zęby, implanty mogą służyć pacjentowi przez całe jego życie.

Zęby sąsiadujące pozostają nienaruszone – np. w wyniku preparacji pod konwencjonalny most protetyczny.

Nowy ząb funkcjonuje jak prawdziwy ząb – bez ograniczeń.

Estetyka odpowiada estetyce naturalnego zęba.

Kość szczęki jest poddawana normalnemu obciążeniu tak jak w naturalnym uzębieniu dzięki czemu komórki kostne nie ulegają destrukcji – bez ograniczeń.

Mocne, zdrowe i naturalnie wyglądające dziąsła.

dostosujemy plan leczenia

Zaufaj specjalistom i odezwij się

Leczeniem implantologicznym zajmuję się już ponad 20 lat. Specjalnie na Państwa prośbę tworzę kompleksowy, indywidualny plan leczenia oraz zawsze z przyjemnością odpowiadam na wszystkie zadane pytania. Serdecznie zapraszam na wizytę!

Jakub Sobański

Ul. Zwycięzców 28 Lok. 30, Warszawa

ponad 20 lat