Szczoteczka elektryczna dla dziecka – czy warto?

szczoteczka elektryczna dzieci

O higienę jamy ustnej powinniśmy dbać już od najmłodszych lat. Niestety większość dzieci nie lubi szczotkować zębów – jest to dla nich zajęcie nudne i męczące. Jak zatem zachęcić pociechy do codziennego mycia zębów? Pomoże nam w tym szczoteczka elektryczna dla dziecka.

Wbrew pozorom szczoteczki elektryczne wcale nie są przeznaczone jedynie dla dorosłych. W sklepach znajdziemy również takie, z których mogą korzystać nawet dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Czy szczoteczka elektryczna dla dziecka będzie dobrym pomysłem?

Zdecydowanie tak! Nie jest tajemnicą, że modele elektryczne czyszczą zęby o wiele dokładniej niż szczoteczki manualne, a przy tym nie powodują bólu zębów i nie podrażniają dziąseł. Poza tym szczoteczka elektryczna nie wymaga dużej precyzji i wysiłku, dlatego dziecku będzie znacznie wygodniej myć zęby. Nie zapominajmy również o tym, że takie szczoteczki zachęcają dzieci swoim wzornictwem. Większość modeli posiada bowiem motywy z ulubionych dziecięcych bajek, dzięki czemu mycie zębów stanie się nie tylko obowiązkiem, ale również świetną zabawą. Nie zapominajmy jednak, że szczoteczka elektryczna dla dziecka musi być odpowiednia dobrana pod kątem parametrów. Warto wybrać model z małą główką i miękkim włosiem, a także zwrócić uwagę, czy ma ergonomiczny kształt i atrakcyjne dla dziecka wzornictwo.