Dobry gabinet stomatologiczny

Dobry gabinet stomatologiczny

Dbanie o zęby jest niezwykle ważne, o czym często przekonujemy się dopiero wtedy, gdy pojawią się bolesne problemy z zębami, które wymuszą zmianę planów. Zadbane zęby są niezwykle ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Odgrywają one także ważną rolę wizualną i po części decydują o tym, jak jesteśmy postrzegani. Zawsze więc warto mieć dobrego i zaufanego lekarza stomatologa.

Jak znaleźć dobry gabinet stomatologiczny?

Jeśli nie mamy stałego miejsca, gdzie leczymy zęby swoje i całej rodziny, bo na przykład zmieniliśmy miejsce zamieszkania, to jak najszybciej powinniśmy takie miejsce znaleźć. Dobrze jest popytać rodzinę i znajomych o opinie na temat gabinetów, z których oni korzystają. Jeśli w danym miejscu nie mamy jeszcze znajomych zawsze możemy sprawdzić rekomendacje dostępne w Internecie.
Bywa także i tak, że musimy dobry gabinet stomatologiczny znaleźć samodzielnie metodą prób i błędów. Warto zacząć od sprawdzenia strony internetowej danego gabinetu. Dzięki temu zobaczymy jak wygląda przychodnia i jaki zakres usług jest proponowany. Niektóre przychodnie zamieszczają także cenniki, co również jest pewnym wyznacznikiem jakości usług. Dla własnej wygody dobrze jest wybrać gabinet jak najbliżej domu i umówić się na pierwszą wizytę. Czas oczekiwania na swoją kolej również jest pewną informacją, co do popularności danego gabinetu.

Jak ocenić jakość gabinetu w czasie wizyty?

Wchodząc do nowego gabinetu warto rozejrzeć się po wnętrzach i poczekalni. Na ścianach zwykle są dyplomy i świadectwa ukończenia kursów, dzięki czemu możemy sprawdzić czy wiedza w danym gabinecie jest na bieżąco aktualizowana. Należy zwrócić uwagę na to, czy zostaniemy przyjęci na czas i czy oczekują inni pacjenci.
Równie ważny jest wygląd samego gabinetu. Już pobieżna obserwacja pozwoli nam ocenić jaki sprzęt jest w gabinecie oraz sprawdzić czy dba się tutaj o higienę. Dużym plusem zawsze jest obecność osoby asystującej lekarzowi. W dobrych gabinetach na miejscu dostępne są badania RTG a lekarz pracuje pod mikroskopem. Warto też zwrócić uwagę na to, czy personel ma na sobie odzież ochronną. Profesjonalny lekarz zanim przejdzie do leczenia przeprowadza wywiad, robi przegląd zębów i dokładnie tłumaczy pacjentowi, jakie zabiegi zostaną wykonane. Standardem we współczesnych gabinetach jest także stosowanie nowoczesnego znieczulenia. O profesjonalizmie lekarzy będzie świadczył szeroki zakres usług w ramach którego znajduje się: leczenie pod mikroskopem, protetyka, wybielanie zębów czy endodoncja. Ważne jest także to, by lekarz nie pracował zbyt szybko, bo w tej dziedzinie dokładność ma ogromne znaczenie.