Implant zęba – dla zdrowia jamy ustnej

implant dentystyczny

Implanty dentystyczne zmieniają sposób życia ludzi. Nie tylko przywracają funkcje, ale także poprawiają wygląd. Implanty dentystyczne nie są jednak dla wszystkich. Wybór najlepszej opcji implantu dentystycznego dla zdrowia jamy ustnej ma kluczowe znaczenie. W tym artykule wyjaśnimy, czym są implanty zębów, jak działają i jakie rodzaje implantów istnieją dzisiaj. Zrozumiesz, jaki rodzaj implantu jest najlepszy i dlaczego.

Czym jest implant dentystyczny?

Być może byłeś u dentysty i powiedziano ci, że potrzebujesz implantu dentystycznego. Ale czym jest implant dentystyczny? Implant zębowy to urządzenie stosowane jako sztuczny zamiennik korzenia zęba. Służy do podtrzymywania na nim trwałej korony lub mostu. Może być wykonany z tytanu, złota lub innego wystarczająco mocnego i trwałego metalu. Proces ten nazywa się implantologią stomatologiczną. Na czym polega zabieg implantacji? Implantologia to stosunkowo nowy sposób leczenia braków zębowych. Stanowi również alternatywę dla implantów zębowych. Procedura implantacji obejmuje: – Usunięcie tkanki dziąsła i kości z miejsca wszczepienia implantów – Umieszczenie tytanowego sztyftu dentystycznego w kości szczęki i przymocowanie go do małej plastikowej śruby pod powierzchnią skóry – Założenie korony na każdy obszar bezzębny. Jakie są rodzaje implantów dentystycznych? Różne rodzaje implantów dentystycznych oferują różne korzyści. A decyzja o wyborze rodzaju implantu dentystycznego opiera się na kilku czynnikach, takich jak długość implantu i budżet. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów implantów dentystycznych.

Jakie są korzyści z implantacji zęba?

Implanty dentystyczne są popularną opcją wymiany zębów. Implanty są umieszczane w kości szczęki i można je przenieść na miejsce, a następnie wykorzystać do podparcia protezy dentystycznej, takiej jak korona, proteza częściowa lub proteza całkowita.

Zalety implantów dentystycznych

Stabilny i bezpieczny zamiennik brakujących zębów Nowe zęby integrują się z sąsiednimi zębami i zapewniają naturalny wygląd Umożliwia żucie i mówienie z łatwością, zwłaszcza jeśli masz implant z przymocowanym do niego sztucznym zębem Możesz się uśmiechać pewnie, nie martwiąc się, że Twój uśmiech będzie wyglądał nienaturalnie lub sztucznie Implanty mogą być używane do zastępowania pojedynczych braków zębowych lub wielu braków zębowych Dlaczego warto rozważyć wszczepienie implantu zęba? Implant zęba to zabieg odbudowy zęba, który zastępuje brakujący ząb urządzeniem, które ma formę korzeniową i kosmetyczną. Zastępuje wszelkie braki zębowe oraz zapobiega uszkodzeniom kości i asymetrii twarzy, a także umożliwia ruch żuchwy. Warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu zęba dla tych, którzy muszą wymienić zęby bez sztucznych zębów lub protez. Będziesz mógł lepiej żuć jedzenie, będziesz mieć więcej zaufania do swojego uśmiechu i nie będziesz czuł się tak samoświadomy jak wcześniej.