Dlaczego implanty dentystyczne mogą być najlepszym sposobem wymiany zębów

implanty dentystyczne

Przy tak wielu opcjach i postępach w stomatologii, jaki będzie dla Ciebie najlepszy wybór w celu uzupełnienia brakujących zębów? Dla wielu pacjentów taką odpowiedzią są implanty dentystyczne lub mały tytanowy trzon połączony z kością, który jest pokryty koroną zęba, mostem lub protezą.

Niezależnie od tego, czy rozważasz wszczepienie implantów zębowych, czy nawet nie masz ich w swoich planach, wyjaśnimy, dlaczego to leczenie może być tak skuteczne i korzystne. Przywrócenie uśmiechu to tylko jedna z wielu korzyści stojących za tą rekonstrukcyjną procedurą stomatologiczną. Ale aby uzyskać więcej informacji, porozmawiaj ze swoim dentystą rodzinnym na temat tego zaawansowanego leczenia stomatologicznego.

Wymień pojedynczy ząb lub wiele zębów

Implanty zębów mają wszechstronne zastosowanie, nie tylko do uzupełnienia jednego brakującego zęba, ale w razie potrzeby także kilku zębów. Jedną koronę dentystyczną można umieścić na górze śruby lub pręta implantu, podobnie jak koronę przymocowaną do mostu zęba. Do implantu można również przyczepić protezy częściowe lub całkowite w celu uzupełnienia dowolnej liczby brakujących zębów.

Zachowaj strukturę kości i twarzy

Kiedy ząb zostanie usunięty, struktura kostna, która kiedyś była w zębie, zacznie się stopniowo pogarszać bez stymulacji, którą kiedyś zapewnił ząb. Pozostałe zęby zaczną się przesuwać, a mięśnie twarzy pacjenta mogą zacząć się zapadać bez potrzebnej struktury kości do ich podparcia.

Jest to jeden z obszarów, w którym implanty mogą okazać się najbardziej pomocne. Poprzez chirurgiczne umieszczenie implantu w kości, kość otrzymuje stymulację niezbędną do utrzymania swojej struktury.

Pozostaje bezpiecznie na miejscu

Dzięki implantowi zęba działającemu jako kotwica dla koron dentystycznych, protez lub mostów zębowych, te uzupełnienia zębów nie będą się kołysać ani poluzowywać. Pozostają mocno przymocowane do górnej części implantu za pomocą tak zwanego łącznika. Jest to niewielka część, która łączy wprowadzony implant z koroną i wypełnia lukę w dziąsłach pozostawioną przez pierwotny ząb.

Ponieważ zamiennik zęba nie porusza się, gdy żujesz jedzenie lub mówisz, implanty sprawiają, że zamienniki są bardziej naturalne.

Nie uszkodzi innych zębów

W porównaniu ze zwykłymi mostami zębowymi implanty dentystyczne nie wymagają sąsiednich zębów, aby się podtrzymywać. Z drugiej strony mosty zębowe, które nie są przyczepione do implantu, wymagają pozostałych zębów, aby działały jako ich kotwica.

Mniejsze ryzyko chorób dziąseł

Ponieważ implanty zębów wypełniają przestrzeń pozostawioną przez brakujący ząb, jedzenie jest mniej prawdopodobne, że utknie w szczelinach. Nawet przy codziennym szczotkowaniu jedzenie i bakterie mogą szybko się nagromadzić i prowadzić do chorób dziąseł, jeśli dziura nie jest wypełniona czymś w rodzaju implantu.

Trwałe rozwiązanie na nadchodzące lata

Pacjenci uwielbiają to, że implanty zębów są trwałym rozwiązaniem braków zębowych. Nie wystarczają na kilka miesięcy, zanim będą wymagały wymiany. Zamiast tego pozostaną mocno zrośnięte z kością przez lata, a w wielu przypadkach przez całe życie. Jeśli korona zęba, most lub proteza umieszczona na implancie wymagają wymiany, implant może pozostać tam, gdzie jest, podczas tworzenia nowego pokrycia.

Czy implanty zębów są dla mnie odpowiednie?

Porozmawiaj z dentystą w Twojej okolicy

Rozumiemy jednak, że każdy pacjent jest inny. To, co jest właściwe dla jednego pacjenta, może nie być najlepszą opcją dla innego. Biorąc to pod uwagę, różne zalety implantów dentystycznych sprawiają, że są one jednymi z najlepszych opcji przywracania uśmiechu, bez względu na pacjenta. Ale jak zawsze, spotkaj się z kliniką ogólnej stomatologii, aby omówić swoją konkretną sytuację i obawy.