Płyn do płukania jamy ustnej – czy warto?

płyn do płukania ust

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy płyn do płukania jamy ustnej jest faktycznie przydatnym produktem czy jedynie zbędnym dodatkiem. Poznaj powody, dla których zdecydowanie warto korzystać z płynu do płukania jamy ustnej.

1.Wszechstronne mycie

– wiele bakterii znajdujących się w jamie ustnej bytuje na policzkach, języku a także w przestrzeniach między zębowych. Używanie płynu do płukania jamy ustnej zapewnia dotarcia do wszystkich wyżej wymienionych miejsc, czego nie osiągniemy stosując tylko i wyłącznie szczotkowanie zębów.

2.Poczucie świeżości

– mocny miętowy smak sprawia, że po zastosowaniu płynu do płukania jamy ustnej na długo pozostaje z nami uczucie świeżości i czystości.

3.Walka ze specyficznymi problemami

– na rynku dostępnych jest wiele płynów do płukania jamy ustnej, które mają w składzie różne związki i substancje pomagające w zwalczaniu szeregu chorób, i dolegliwości takich jak na przykład: próchnica, nadwrażliwość zębów lub dziąseł, tendencja do krwawienia i tak dalej.

4.Wzmocnienie zębów

– płyny do płukania jamy ustnej mogą mieć w składzie substancje, które wzmacniają nasze zęby (na przykład w miejscach szczególnie narażonych na ubytki takich jak przestrzenie między zębowe).

5.Środek antyseptyczny

– do płukania jamy ustnej są ważnym i niezbędnym elementem higieny po przeprowadzonych zabiegach stomatologicznych takich jak na przykład wszczepianie implantów.

Odpowiednio dobrany płyn do płukania jamy ustnej to produkt, który zdecydowanie pomoże nam w zachowaniu higieny i dobrego stanu naszych zębów, i dziąseł. To stosunkowo niedrogi i wydajny sposób na utrzymanie zdrowej jamy ustnej.