Profesjonalne zakładanie implantów stomatologicznych

zabieg implantacji

Coraz więcej ludzi decyduje się na implanty stomatologiczne. Zwykłe protezy zębowe powoli odchodzą w zapomnienie.

Na czym polega zabieg implantacji?

Chirurg stomatolog musi naciąć i odwarstwić błonę śluzową. Kolejnym krokiem jest nawiercenie odpowiedniej ilości otworów za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych wierteł. Po nawierceniu przychodzi czas na wprowadzenie implantu i zszycie miejsc, gdzie była nacinana śluzówka. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie musimy obawiać się bólu.

Możliwe powikłania po zabiegu implantacji.

W bardzo rzadkich przypadkach może zdarzyć się tak, że implant nie połączy się z kością. Fachowo zjawisko takie nazywa się brakiem osteointegracji. Jeśli tak się zdarzy, zabieg implantacji wykonuje się po raz kolejny. Zazwyczaj przy drugiej próbie implant łączy się z kością bez problemu, a dziąsło nie wrasta się między kość a implant.
Jeśli po wszczepieniu implantów stomatologicznych pojawi się gorączka, drętwienie operowanego rejonu, ból zęba sąsiadującego z implantem, trudności w przełykaniu, obrzęk i wysięk ropny spod implantu, krwawienie z miejsca operowanego lub krwawienie z nosa, należy zgłosić się do kliniki.

Jakie objawy nie powinny niepokoić?

Po zabiegu implantacji w miejscu operowanym może pojawić się opuchlizna tkanek, ból, wrażliwość na dotyk po ustąpieniu działania znieczulenia bądź zsinienie rejonu operowanego. Takie objawy powinny ustąpić samoistnie. Nie oznaczają one bowiem poważnych powikłań.