Zabieg usuwania kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia nazębnego

W momencie, w którym dostrzegasz, że twoim zębom przydałoby się pewne rozjaśnienie, możesz od razu nabrać ochoty na to, by umówić się na profesjonalne wybielanie zębów do swojego gabinetu stomatologicznego. Zanim to jednak uczynisz, zadbaj o pewną absolutną podstawę, jaką jest usunięcie kamienia nazębnego. To zabieg, który powinien wchodzić w zakres normalnej higieny jamy ustnej. Czasami bywa i tak, że ten nieestetyczny odcień szkliwa nie kwalifikuje się wcale do zabiegu wybielania lampą czy laserem, albowiem jest on tylko konsekwencją nagromadzenia się kamienia na powierzchni szkliwa.

A skoro usuwanie kamienia nazębnego jest zdecydowanie tańsze od wybielania, tym bardziej powinieneś nabrać ochoty na to, by najpierw skorzystać właśnie z niego, a ewentualnie potem umówić się jeszcze na dodatkowe wybielanie, jeżeli nadal będziesz twierdzić, że go potrzebujesz. Usunięcie kamienia nazębnego ma znaczenie i estetyczne, i zdrowotne. Jego nadmiar osadzający się na zębach potrafi być główną przyczyną nieświeżego oddechu, różnych chorób przyzębia, a czasem nawet i poważniejszych stanów zapalnych, zwłaszcza tych tyczących się dziąseł. Nie jest to zabieg bolesny, dlatego przeprowadza się go bez użycia środków znieczulających. Wykonuje się go praktycznie w każdym gabinecie stomatologicznym. Usuwanie kamienia nazębnego może sprawić, że twoje zęby wyraźnie się wygładzą i rozjaśnią, zwłaszcza jeśli nie pamiętasz już nawet, kiedy ostatnio byłeś na takim zabiegu.

Zanim jednak stomatolog dopuści cię do zabiegu usuwania kamienia nazębnego, będzie musiał dokonać przeglądu twoich zębów i naprawić wszystkie ewentualne szkody czy braki. Potem, gdy kamień zostaje już usunięty, będziesz mógł pomyśleć o skorzystaniu z kolejnych zabiegów. Wtedy właśnie nadejdzie najlepszy czas na wybielanie zębów. Zazwyczaj sami stomatolodzy zalecają zresztą, by zabieg ten poprzedzać każdorazowo usunięciem kamienia nazębnego.