Czy wybielająca pasta do zębów faktycznie wybiela zęby?

wybielające pasty do zębów

Wybielająca pasta do zębów może wydawać się że słabo działa i że wybiela jedynie zęby poprzez usuwanie przebarwień powierzchniowych, takich jak te spowodowane piciem kawy lub paleniem. Jednak wybielające pasty do zębów nie mogą zmienić naturalnego koloru zębów ani rozjaśnić przebarwienia, które sięga głębiej niż powierzchnia zęba.

Jak usunąć przebarwienia?

Aby usunąć przebarwienia powierzchniowe, wybielająca pasta do zębów zazwyczaj zawiera:
Specjalne materiały ścierne, które delikatnie polerują zęby
Nadtlenek lub inne chemikalia, które pomagają rozbić lub rozpuścić plamy

Jak trwałe są efekty?

Niektóre pasty wybielające zawierają chemiczną niebieską kowarię, która przylega do powierzchni zębów i tworzy złudzenie optyczne, które może sprawić, że zęby będą wyglądać na mniej żółte.
Przy stosowaniu dwa razy dziennie wybielająca pasta do zębów może potrwać od dwóch do sześciu tygodni, aby zęby wydawały się bielsze. Wybielające pasty do zębów zawierające niebieską kowarię mogą przynieść natychmiastowy efekt. Chociaż wybielające pasty do zębów są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować czyszczenie i zminimalizować zużycie szkliwa zębów, należy uważnie przestrzegać zaleceń producenta.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad użyciem wybielającej pasty do zębów, poszukaj marki, która ma aprobatę renomowanej organizacji dentystycznej.
Jeśli nie jesteś zadowolony z efektu wybielającej pasty do zębów, zapytaj swojego dentystę lub higienistkę stomatologiczną o inne opcje wybielania zębów — takie jak dostępne bez recepty lub profesjonalne produkty wybielające. Wyniki z tych produktów są bardziej przewidywalne, ponieważ dłużej pozostają w kontakcie z powierzchnią zęba. Te produkty są droższe, ale dodatkowy koszt może być tego wart, jeśli chcesz uzyskać lepsze rezultaty niż w przypadku past wybielających. Niektóre z tych produktów mogą powodować nadwrażliwość zębów, ale ten objaw można odwrócić po zaprzestaniu ich używania.