Białe przebarwienia na zębach stałych, skąd się biorą?

przebarwienia

Kiedy cierpimy na niedobory witamin, a także różnych pierwiastków, to musimy liczyć się z tym, że nie tylko pogorszy się nasz ogólny stan zdrowia, ale także mocno ucierpią nasze zęby. Wiele osób cierpiąc na niedobory wapnia, a także fluoru co z kolei dzieje się, kiedy mamy zbyt słabą pastę lub niedostatecznie je czyścimy, może zauważyć na białe przebarwienia na zębach stałych. Warto wiedzieć, jak je zamaskować, a także skąd się biorą, aby zmniejszyć ryzyko powstawania kolejnych. Należy wiedzieć, że kiedy pojawią się białe plamy na zębach, to nie będziemy mogli na stale ich usunąć. Możemy jedynie je zamaskować, dlatego lepiej jest zapobiegać niż później wydawać krocie na różne zabiegi estetyczne, aby zmniejszyć widoczność białych plam.

Jak usunąć białe przebarwienia na zębach stałych?

Musimy wiedzieć, że białe przebarwienia na zębach stałych są przypadłością, której nie możemy usunąć. Możemy jedynie sprawić, aby nie pojawiło się ich więcej, a także przede wszystkim, aby zamaskować już istniejące. Wykorzystuje się w tym celu takie zabiegi, jak wybielanie zębów, nakładanie kompozytu, a także wykorzystując licówki, co jest jednak droższą opcją. Musimy wiedzieć także, że aby wykonać bezpiecznie zabiegi estetyczne, to należy mieć wszystkie zdrowe zęby, Niedopuszczalne jest wykonywanie tego typu zabiegów, kiedy mamy jakiekolwiek stany zapalne w jamie ustnej. Pokryte kompozytem, lub zamaskowane jakimkolwiek innym środkiem dadzą nam lepszy efekt wizualny, jednak pogłębią stan zapalny, co może mieć przykre skutki zdrowotne dla pacjenta. Tylko więc wybranie się do gabinetu, który nie tylko powie nam, jakie są przyczyny powstania białych plam na zębach, a także postara się znaleźć najlepszy sposób, aby sobie z nimi poradzić, da nam takie efekty, które będą rzeczywiście najbardziej skuteczne.

Możliwe przyczyny białych plam na zębach stałych?

Białe plamy na zębach są często przyczyną braku równowagi, jeśli chodzi o ilość pierwiastków w organizmie. Kiedy mamy za mało wapnia i właśnie to jest przyczyną powstania białych plam na zębach, to należy go uzupełnić. Bardzo często nie tylko niedobór wapnia jest przyczyną powstania białych plam na zębach, a także niedostateczna ilość fluoru. Należy więc wybrać się do lekarza stomatologa, który odnajdzie przyczynę powstawania tego typu plam i zastosuje leczenie. Kiedy bowiem tylko zamaskujemy problem, to niestety nie będzie to efekt długotrwały. Musimy także mieć świadomość, że braki we fluorze, a także niedobory wapnia mogą powodować szereg innych objawów, które będą zagrażać naszemu zdrowiu. Warto więc wykonać wszystkie niezbędne badania, aby móc wykluczyć przyczyny, które mogłyby być odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Będziemy mieć pewność, że nie tylko zahamujemy powstanie białych plam, ale także, że zabiegi medycyny estetycznej, które spotykane są również w stomatologii, zakryją istniejące plamy, a po wyeliminowaniu przyczyny ich powstawania, będziemy pewni, że nowe nam się nie pojawią. Jest to bardzo ważne nie tylko, jeśli chodzi o walory estetyczne, ale także dla naszego zdrowia i dla funkcjonowania całego organizmu.